Besøke USA uten VISA – Hva hvis du har holdt et barn tilbake fra en amerikansk borger?

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ må du søke om innreisetillatelse dersom du har planer om å reise til USA. Dette er for reiser som er under 90 dager og som er for ferie.

Hvorfor er dette i barnebloggen? Jo, ett av punktene du må svare ja eller nei på er:

Have you ever detained, retained or withheld custody of a child from a U.S. citizen granted custody of the child?

På «hjelp» siden som forklarer hvorfor det spørres om dette fremgår det:

Any alien who, after entry of an order by a court in the United States granting custody to a person of a United States citizen child who detains or retains the child, or withholds custody of the child, outside the United States from the person granted custody by that order, is inadmissible until the child is surrendered to the person granted custody by that order.

For further information refer to § 212(a)(10)(C) of the Immigration and Nationality Act, 8 U.S.C. § 1182(a)(10)(C).

Kort oversatt vil du bli nektet innreise til USA dersom det er slik at en amerikansk borger har omsorgsretten og du holder barnet borte fra den amerikanske forelderen på tross av at en amerikansk domstol har gitt omsorgen til den amerikanske forelderen.

Legg igjen en kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.